Connect with us

Diğer

Cinayetle suçlanan Herson Bölge Şurası Başkanı kefaletle serbest bırakıldı

Published

on

Ukrayna’da geçen ağustos ayında asit saldırısına uğrayan ve daha sonra kasım ayında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden aktivist Katerina Gandzyuk’un (Handzyuk) cinayetini organize etmekle suçlanan Herson Bölge Şurası Başkanı Vladislav Manger kefaletle serbest bırakıldı.

Kıyiv’in Şevçenkivskiy Bölge Mahkemesi, Vladislav Manger hakkında kefalet ödeme hakkıyla tutuklama kararı almıştı. Kefalet tutarı 2 milyon 497 bin grivna ( 484 bin TL) olarak belirlendi.

CİNAYET ORGANİZE ETMEKLE SUÇLANIYOR

Herson Bölge Şurası Başkanı Vladislav Manger, ağustos ayında asit saldırısına uğrayan ve daha sonra kasım ayında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden aktivist Katerina Gandzyuk’un (Handzyuk) cinayetini organize etmekle suçlanıyor.

Anavatan Partisi’nin Herson bölge teşkilatı 31 Ocak’ta Herson Bölge Konseyi Başkanı Vladislav Manger’i, aktivist Gandzyuk cinayetiyle ilgili soruşturma süresince Anavatan Partisi’ndeki üyeliği askıya alınmıştı. Geçen hafta, ise Vladislav Manger’i parti üyeliğinden çıkarılmıştı.

RUSYA’NIN POLİTİKALARINA MUHALİF İSİM OLARAK BİLİNEN GANDZYUK

Yolsuzluk karşıtı eylemleri ve Rusya’nın desteklediği ayrılıkçı harekete karşı da kampanya yürütmesiyle tanınan 33 yaşındaki Katerine Gandzyuk 31 Temmuz’da Herson kentinde asit saldırısına uğramıştı. Saldırı sonucunda vücudunun yüzde 40’ı yanan aktivist  başkent Kiev’deki bir hastaneye sevk edilerek 11 ameliyat geçirmişti. Saldırıdan 3 ay önce sonra 5 Kasım tarihinde Katerina Gandzyuk tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Diğer

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Kırım'daki baskınları kınadı

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rus işgali altındaki Kırım’da dün yapılan baskını ve baskından sonra üç Kırım Tatarının yasa dışı olarak gözaltına alınmasını kınadı.

Published

on

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rus işgali altındaki Kırım’da dün yapılan baskını ve baskından sonra üç Kırım Tatarının yasa dışı olarak gözaltına alınmasını kınadı.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rus işgali altındaki Kırım’da dün yapılan baskını ve baskından sonra üç Kırım Tatarının yasa dışı olarak gözaltına alınmasını kınadı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Kırım’daki Rus işgalci yönetiminin son faaliyetleri, Kırım’ın işgalini kabul etmeyenlere karşı kullanılan tek aracının baskı olduğunu bir kere daha sergiliyor. Kırım Tatarları Eskender Abdulganiyev, Rüstem Emirüseinov ve Arsen Abhairov’un gözaltına alınmasına neden olan sebepsiz aramaları biz bu şekilde değerlendiriyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Bilindiği gibi, dün işgalci güçler, Kırım’ın Büyükonlar (Oktyabrskoye) kasabasında yaşayan bir dizi Kırım Tatarının evinde arama düzenledi. Aramadan sonra, Eskender Abdulganiyev, Arsen Abhairov ve Rüstem Emirüseinov gözaltına alındı. İşgalciler, üç Kırım Tatarını “Rusya’da yasaklı olan örgütlere katılmakla” suçluyor.

Ayrıca, Kırım’ın Rusya tarafından işgal edilmesinden sonra Ukrayna’nın ana kısmında faaliyete başlayan Kırım Özerk Cumhuriyeti Savcılığı, Kırım Tatarları Reşat ve Rüstem Emirüseinov, Arsen Abrahirov, İzet ve Eskender Abdulganiyev’in evlerinde düzenlenen yasa dışı arama dolayısıyla soruşturma açtığını bildirilmişti.

Continue Reading

Diğer

Kırım Savcılığı Kırım’daki aramalarla ilgili dava açtı

Published

on

Kırım’ın Rusya tarafından işgal edilmesinden sonra Ukrayna’nın ana kısmında faaliyete başlayan Kırım Özerk Cumhuriyeti Savcılığı, dün işgal edilen Kırım’ın Büyükonlar kasabasında Kırım Tatarları Reşat ve Rüstem Emirüseinov, Arsen Abrahirov, İzet ve Eskender Abdulganiyev’in evlerinde düzenlenen yasa dışı arama dolayısıyla soruşturma açtığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, Kırım Özerk Cumhuriyeti Savcılığının Ukrayna Ceza Kanunu’nun 162. maddesi 2. fıkrası (konut dokunulmazlığını ihlal etme) gereğince bir dizi dava açtığı bildirildi.

Bilindiği üzere, dün işgalci güçler Kırım’ın Büyükonlar (Oktyabrskoye) kasabasında yaşayan bir dizi Kırım Tatarlarının evinde aramalar düzenlendi. Aramadan sonra Eskender Abdulganiyev, Arsen Abhairov ve Rüstem Emirüseinov gözaltına alındı. İşgalciler, üç Kırım Tatarını “Rusya’da yasaklı olan örgüte katılmakla” suçluyor.

Continue Reading

Diğer

Pilotlara FETÖ soruşturmasında 14 gözaltı kararı

Published

on

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan FETÖ’nün mahrem imamlar ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, ankesörlü, kontörlü büfe telefonlarından periyodik arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen 3 albay, 2 yarbay, 4 yüzbaşı, 5 üsteğmen olmak üzere toplam 14 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Gözaltına alınan şüpheliler hakkında bu soruşturma nedeniyle geçici görevden uzaklaştırma tedbiri uygulandı. Şüphelilerden 11’inin pilot olduğu, gözaltı işlemlerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce devam ettiği bildirildi.

Continue Reading

Trending

Copyright � 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress. Shared by Age Calculator