Connect with us

Haberler

Türkmen lider Erşat Salihi: Peşmergenin Kerkük'e dönüşüne izin vermeyeceğiz

ITC Genel Başkanı Erşat Salihi, Kerkük’te peşmergenin dönüşüne izin verilmeyeceğini ve İran-ABD çekişmesinin bu coğrafyaya yansıtılmaması gerektiğini belirtti.

Published

on

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı Erşat Salihi bugün Ankara’da temaslarda bulundu.

ITC lideri Salihi ilk olarak, Büyük Birlik Partisinin Doğu Türkistan ile alakalı paneline katıldı. Burada BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile bir görüşme gerçekleştiren Salihi, daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkez binasına geçti.

Türkmen liderin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “MHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede,Türkmenlerin sorunları, siyasi ve idari yapılanmaları ele alındı. Görüşmede, Türkiye’nin her daim Türkmenlerin yanında olduğu mesajı verildi.” ifadeleri kullanıldı.

“KERKÜK’TE AMERİKA VE İRAN HESAPLAŞMASI GÖRÜLMEMELİ”

Erşat Salihi akabinde çıktığı televizyon programında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Peşmergenin Kerkük’e dönüşü hakkında yapılan toplantılar ile ilgili Salihi şu ifadeleri kullandı:

“Peşmergenin Kerkük’te, Kerkük’ün çevresinde bulunmasına izin verilmemiştir ve hiçbir şekilde izin vermeyeceğiz. Bunu açık ve net bir şekilde söyledik. Başkalarının sorununu Kerkük’e kimse taşımasın. Kerkük kendi başına bir sorundur. Kerkük bir bombadır. Eğer bu bomba patlarsa sadece Irak değil tüm Orta Doğu bundan etkilenir. Kimse üzerimize dayatmasın kendi siyasetini.

Amerika ile İran arasındaki çekişmeler ve Amerika’nın Suriye’den çekilmesi meseleleri bu durumu etkiliyor. Irak’ın toprak bütünlüğü Kerkük varsa vardır, Kerkük yoksa Irak’ın toprak bütünlüğü de yoktur. Amerika ile İran kendi hesaplaşmalarını Kerkük’te yapmamalılardır. Bu bölgeden uzak dursunlar.”

Haberler

Ülkücü hareketin gür sesi Ozan Arif son yolculuğuna uğurlandı

Ülkücü hareketin gür sesli sanatçısı Ozan Arif, dualar ve tekbirlerle son yolculuğuna uğurlandı.

Published

on

Ülkücü hareketin gür sesli sanatçısı Ozan Arif, dualar ve tekbirlerle son yolculuğuna uğurlandı.

Tedavi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde 13 Şubat günü hayata gözlerini yuman Ozan Arif, bugün Samsun’da toprağa verildi.

ON BİNLER CENAZEYE GELDİ

Cenazede, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen on binlerce insan, büyük Ozan’a son vazifelerini yerine getirerek, dualar ve tekbirler eşliğinde Ozan Arif’i uğurladılar.

Türk halk ozanlığı geleneğinin son temsilcilerinden olan Ozan Arif, halk şiirinin atışma, muamma, irticalen şiir söyleme, lebdeğmez (dudakdeğmez), güzelleme gibi dallarında nadide eserler vermiş; ülküsü, siyasi duruşu ve eserleri ile çok konuşulmuştu.

CENAZE TÖRENİNE SİYASİLER DE KATILDI

Samsun’daki cenaze törenine, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP’den ihraç edilen bağımsız aday Erhan Usta, eski Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Samsun Valisi Osman Kaymak, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti’li Zihni Şahin, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ile AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ve Alparslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş de katıldı.


Ozan Arif’in cenazesi helallik alınmasının ardından memleketi Giresun’un Kıranköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Büyük Ozan’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı diliyoruz.

Continue Reading

Haberler

Poroşenko, Merkel'le görüştü

Published

on

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Ukrayna’da 31 Mart tarihinde düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Rus müdahalesini önleme yolları ele alındı.

Bunun dışında taraflar, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı sergilediği saldırganlığa karşı koyma konusunu da görüştü. Bu çerçevede Poroşenko, Rusya’da ve işgal edilen Kırım ile Donbas topraklarında yasa dışı olarak hapishanelerde tutulan Ukrayna vatandaşları ve Kerç Boğazı yakınlarında esir alınan Ukraynalı denizcilerin serbest bırakılması ile ilgili konuyu da gündeme getirdi. Cumhurbaşkanı Poroşenko, Rusya’ya karşı uygulanan baskının artırılması gerektiğini vurguladı.

Ayrıca Poroşenko ile Merkel, Azak Denizi yaptırım paketinin uygulanması için yapılması gereken eylemler konusunda da görüş alışverişinde bulundu.

Continue Reading

Haberler

“Karadeniz’deki NATO varlığını artırmalıyız”

Published

on

Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis, Karadeniz’deki NATO varlığını artırmaya davet etti.

Münih Güvenlik Konferansı’nda konuşan Iohannis son zamanlarda Karadeniz’de yaşanan olaylara dikkat çekerek, “Yakın zamanda gördüğümüz gibi Karadeniz bölgesi ve bu bölgedeki güvenlik durumu büyük bir meydan okumadır. Bu yüzden bölgede daha büyük NATO varlığına ihtiyacımız var.” dedi.

Bölgedeki durumu istikrarsız ve güvensiz olarak nitelendiren Iohannis, “Doğu cephemizdeki meydan okumaları görmezden gelemeyiz. AB yaptırım kararlarını almaya devam ederken, NATO doğu cephesini güçlendirmeye devam etmeli.” diye kaydetti.

Continue Reading

Trending

Copyright � 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress. Shared by Age Calculator